Med květový 180 g / Regionální výrobky z Moravy a Slezska
Home / MEDY A SLADKÉ POMAZÁNKY / Med květový / Med květový 180 g
Med květový 180 g
Med květový 180 g

MED KVĚTOVÝ 180 G

Rychlá krystalizace - zpravidla do pár dnů či týdnů, nejsladší chuť, nejlépe stravitelný

Zboží není momentálně dostupné.
99 Kč
4,30 €
1 635,65 HUF
Body za nákup: 0,04
Při nákupu na PIN Klubu Global 3000 je cena 95 Kč nebo 4,13 €. nebo 1 569,57 HUF.
ks
1
Hlídat dostupnost    
Kód produktu: Dom4

POPIS PRODUKTU

Květový med je klasika. Je to med z nektaru a pylu rostlin, proto se nazývá medem květovým. Od včel ho získáváme koncem května, je to první med. Jeho chuť je nejsladší a používá se také pro pastování.

A z čeho se skládá květový med?
Květový med se skládá ze sladkých šťáv rostlin – z nektaru, jenž včely obohacují o výměšky svých žláz – z enzymů, přispívajících ke štěpení cukrů a dále z pylu. Také záleží na obsahu vody v medu, která tvoří asi jednu šestinu. To je 14-19% vody. Květový med je polyflórní – je včelami sesbírán z různých druhů rostlin.

Co je to krystalizace medu? A jak med ztekutit?
Krystalizace medu je přirozený fyzikální proces a tato přeměna začíná mírným zakalováním. Tento stav přechází do neprůhledné pastovité konzistence nebo do úplného ztuhnutí. Krystalky ve ztuhlém medu jsou podobné těm cukrovým řepným, proto se tento jev lidově nazývá zcukernatěním. Rostlinný původ má také vliv na rychlost krystalizace medu a jeho zkrystalizovanou podobu.

Tuhý med lze snadno nazpět ztekutit bez ztráty kvality. Nejsnazším způsobem je vodní lázeň o teplotě do 50 stupňů Celsia. Vhodným prostředkem je ale také horkovzdušná trouba nebo úplně obyčejný radiátor. Pro ztekucování není vhodná mikrovlnná trouba. Zkrátka, chceme-li mít med po ztekucení stále zdravý, je dobré dodržovat maximální teplotu ohřevu 50 stupňů.

A jak máme květový med nejraději?
My květový med používáme nejčastěji na vaření a pečení. Nebo grilování. Medová marináda k masu u nás frčí určitě nejvíc. Vhodný je také do čaje.

DALŠÍ V KATEGORII

KONTAKTY
+420 725 166 520
obchod@fajneveciodnas.cz
SLEDUJTE NÁS
+420 725 166 520 obchod@fajneveciodnas.cz